Real Madrid novi prvak Španije

11

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su u gostima u okviru posljednjeg kola La Lige ekipu Malage rezultatom 2:0 i tako postali prvaci Španije.
Kraljevima je u večerašnjoj utakmici bio dovoljan i bod za naslov prvaka, a domaći trener Michel nedavno je podigao mnogo prašine izjavom kako se nada da će upravo Real postati novim španskim prvakom, što se na kraju i ostvarilo.

Za Madriđane je krenulo kao iz snova jer je Cristiano Ronaldo već u drugoj minuti postigao gol na asistenciju Isca.

Uslijedili su žestoki napadi s obje strane, a posebno se istakao golman domaćih Kameni, koji je nekoliko puta odlično intervenisao.

Do drugog gola Real je stigao u 55. minuti kada je Benzema iskoristio dodavanje Varanea i udvostručio prednost Kraljeva.

U nastavku utakmice Malaga je bila znatno bolji rival, ali sjajan je na golu Reala bio Navas, koji nije dopustio da domaći postignu gol pa je moglo početi veliko slavlje za Real.