Na Santiago Bernabeuu se nije dugo čekalo na prvo veliko uzbuđenje. Već u 23. sekundi susreta Karim Benzema je imao dobru priliku, no udarac francuskog napadača zaustavio je Pepe Reina.

Prvo naredna, slobodno možemo reći poluprilika, rezultirala je vodstvom gostiju. Dobro proigravanje Mareka Hamšika iskoristio je Lorenzo Insigne i lucidnim udarcem iz velike udaljenosti matirao loše postavljenog Keylora Navasa

Vodstvo italijanskog tima nije dugo trajalo. U 19. minuti Daniel Carvajal je uputio dobar centaršut koji je u izjednačenje pretvorio Benzema poslije udarca glavom.

U dobroj situaciji za totalni preokret Kraljeva bio je Cristiano Ronaldo u 28. minuti ali lopta je poslije udarca lijevom nogom otišla visoko preko gola.

Tri minute prije kraja poluvremena Ronaldo je servirao Benzemi sjajnu priliku, no napadač aktuelnog evropskog prvaka pogodio je stativu, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:1.

Samo četiri minute igre u nastavku bile su dovoljne domaćim da naprave totalni preokret, a prizemno dodavanje Ronalda iskoristio je Toni Kroos i udarcem s ivice šesnaesterca pogodio za 2:1. Bio je to prvi gol njemačkog fudbalera za Real u Ligi prvaka u 31 utakmici.

Najljepši detalj na utakmici viđen je u 54. minuti kada je Casemiro iz prve raspalio po jednoj lopti a ona potom odsjela u mreži gostiju za 3:1.

Do kraja gosti su propustili dvije dobre prilike koje je imao Dries Mertens, a za kojima će Napolitanci sigurno imati kada da žale. Italijanskom timu od nije pomoglo ni to što je utakmicu s tribina pratio legendarni argentinski fudbaler Diego Armando Maradona koji je prava ikona kluba s juga Italije.

R–N_3–1 by mediabh