Kikanović odličan u pobjedi Albe protiv Ludwigsburga

Osvojili treće mjesto u Kupu

Košarkaši Albe očekivano su savladali Ludwigsburg rezultatom 84:70 u utakmici za treće mjesto njemačkog košarkaškog Kupa. Kikanović je standardno odigrao kvalitetnu rolu u svom timu.

Nakon poraza Albe od Bayerna u polufinalu, te Ludwigsburga od Bamberga, poraženi timovi su odigrali utakmicu za prestiž.

Alba je od samog početka imala vodstvo, a slavili su u svim četvrtinama, te bez većih problema ostvarili pobjedu. Prvu dionicu domači su slavili sa 20:19, a na poluvremenu je bilo 43:41. Treća dionica je donijela odličnu igru ekipe iz glavnog grada koja je i prelomila meč.

Kikanović je za pobjednički tim odigrao 18 minuta, a ubacio je 12 koševa. Najefikasniji u Albi bio je Carl English sa 17 poena. Crawford je u poraženom timu bio najbolji sa deset koševa.